• Arama

Evde Yaratabileceğiniz Çekici Yılbaşı Köşeleri

Yılbaşı yaklaşıyor! Evlerine bir tutam sihir, bir tutam da mutluluk katmak isteyenler için dallar, çamlar, mumlar, ışıltılı süsler ve dekoratif elemanlarla yılbaşının poetik ritüeline uygun kurgulanmış ilham dolu fikirleri mercek altına alıyoruz. Yaratıcılığı ve sanatsal aktiviteleri evlerinin baş tacı edinen yeni nesil, yılbaşının gelenekselleşmiş yeşil çamlı dekorlarından sıkıldı. Artık evdeki aksesuar ve malzemelerin değerlendirilerek, doğadan bulunan dallar veya kozalaklarla geri dönüştürülerek oluşturulmuş yaratıcı dozu yüksek yılbaşı süslemeleri devri.

Renk dengesine dikkat edin

GreenGate

Yılbaşı demek, yıldız süsler, mumlar, geyikler, kar taneleri, kurdeleler, kardan adamlar, noel babalar, melekler, yanıp sönen ışıklar demek… Kimileri için bu parıltılı senaryonun başrol oyuncusu ise değişmez çam ağacı... Tüm bu süsleme dekorlarını bir arada düşünürseniz görsel olarak bir renk ve form karmaşası doğuyor. Bu nedenle önce renk paletinizi belirleyin. Aldığınız süslerin renkleri yaratacağınız yılbaşı köşesinin genel renk skalasıyla uyumlu ve dengeli bir bütün yaratmalıdır.

Kuru dallar kullanın

Bloomingville

Bazen kuru bir dal kocaman yeşil bir çam ağacından daha estetik olabiliyor. Önemli olan o dalı nasıl, nerede konumlandırdığınız ve nelerle süslediğiniz. Dalın heykelsi görünümünü bozmayacak şekilde yalın bir şekilde süslemek önemli. Hafif toplar, keçe veya kağıttan aksesuarlar bu iş için ideal süsler. Kuru dalların dayanılmaz çekiciliğini artırmak için onları farklı renklere boyayabilir, dalları yerleştirdiğiniz fonu koyu renkli veya pencere önü olarak tercih edebilirsiniz.

Yalın ve kreatif olun

H&M Home

Bazen yatak baş ucunuza asacağınız bir çam dalı, sofranızdaki tabakları süsleyen kozalak desenleri veya gelişi güzel masanın üzerine bırakılmış cam toplar şatafatlı yılbaşı süslerinden daha kreatif ve cool bir görünüm yaratabilirler. Unutmayın yalın ve basit ama aynı zamanda estetik olanı yaratmak her zaman daha zordur.

Mum ışıklarının sihrinden yararlanın

LeneBjerre

Yılbaşının sihirli ve poetik ritüelinin başkahramanları, zamanlara ve stillere başkaldıran, her dönem her mekanda kendine yer bulan, büyülü ışıklarıyla mekanın enerjisini yükselten mumlar yılbaşı dekorlarının bir vazgeçilmezi... T-light'lar, şamdanlar, mumluklar, fenerler, ışıklarını yansıtan aynalı yüzeyler ve cam aksesuarlarla kullanıldığında mekanda daha çekici bir etki yaratırlar.

Natüralist kurgular yaratın

Cote Table

Natürel malzemelerle şekillenen ilham dozu yüksek bir yılbaşı kurgusu için kozalaklar, ışıltılı süsler, dallar ve ahşap dokusunun sıcaklığından yararlanabilirsiniz. Bu sene yılbaşı süslerinde cam toplar, el işi papier maché süsler, pirinç aksesuarlar öne çıkıyor. Geyik figürleri, kürklü dokular, keçe yüzeyler ve ham ahşaplar ise yardımcı oyuncular.

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.