• Arama

Doğadan Rol Çalan Ses Sistemi: BeoSound Shape

Doğanın yaşayışımız üzerindeki etkileri tartışılmaz. Sağlıklı beslenmekten pamuklu kumaştan üretilmiş kıyafetler giymeye; yaşam alanlarımızda yapraklı bitkilere yer açmaktan toplantı esnasında çiçekli ‘doodle’lar karalamaya... Bilinçle veya farkında olmadan yaptığımız birçok seçimin ortak paydası doğa. Zira doğa, işleyişi itibariyle kusursuz olduğu için ondan beslenmemiz kaçınılmaz. Bunun son ve belki de en ihtişamlı örneği, Hamburg’da inşa edilen ve mükemmel akustiğe erişmek için tavanı istiridye şeklindeki oyuntularla dokulandırılan Elbphilharmonie Konser Salonu.

Doğanın hayatın üzerindeki yansımalarından bahsederken, Bang & Olufsen’in doğadan ilham alan yeni hoparlör sistemi Bang & Olufsen BeaSound Shape ile de tanışmanızı istedik. Doğada kar tanelerinden bal peteklerine pek çok tekrarlanabilir formda görülen altıgen, BeaSound’a da belirleyici şeklini veriyor.

Sonsuz varyasyonla birçok ve biricik güzelliğin yaratılabildiği altıgen formu kendine kılavuz edinen Danimarkalı firma, sesin duvarlara çarpmasından dinleyicinin kulağına gelinceye kadar geçen zaman ile ses yok oluncaya kadar geçen zamanı optimize ederek modeli 4 hoparlör, 2 ses dengeleyici ve 1 amfi olacak şekilde geliştirmiş. Tabii siz ihtiyacınız doğrultusunda sistemi 11 amfiye kadar genişletebilirsiniz de.

Kapalıyken dahi iç mekan akustiğine katkıda bulunan BeoSound Shape, Bluetooth 4.1 desteği sayesinde AirPlay, Chromecast, Spotify Connect ile destekli çalışıyor.

BeoSound Shape’i diğer hoparlör sistemlerinden ayıran bir diğer ve çarpıcı özellik ise üzerini kaplayan kumaş renklerinin evinizin tasarımı ile bütünleşmesi. Siyah, asker yeşili, mor, kahverengi, pembe, gece mavisi, yaban güvercini grisi, yosun yeşili ve koyu mavi gibi renk seçenekleri sayesinde duvarınızı aşıp yükselen sesin yaşam alanınızla tamamen iç içe geçmesini sağlayabilirsiniz.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.