• Arama

En Güzel Yılbaşı Ayakkabıları ve Çantaları

Yeni kararların, yeni umutların aklımızda ve kalbimizde yeşermeye başladığı, değişime en hazır olduğumuz Aralık ayına girmiş bulunuyoruz. 2017’yi uğurlamamıza sadece birkaç hafta kalmışken şehir de aynı hızda değişime ayak uydurmaya başladı. Sokaklar her zamankinden daha ışıklı, vitrinler her zamankinden daha gösterişli; hatta yeni bir yıla hazırlanırken yapılacak planlar çoktan dostlar arası sohbete sızmış durumda. Eğer bu planlar hareketli bir geceye dönükse alışveriş listesinde 31 Aralık gününü öne almakta fayda var.

Özellikle siyah rengin ön plana çıktığı bu özel günde aksesuarlar ve ayakkabılar her zamankinden çok daha fazla önem taşıyor. Marilyn Monroe’nun da dediği gibi, “Bir kadına doğru ayakkabıları verdiğinizde tüm dünyayla başa çıkabilir.”

Üstelik yeni sezon, bu eğlenceli oyuna dahil olabilmeniz için geçmişten günümüze pek çok trendi kucaklayarak işinizi kolaylaştırıyor. Platform topuklardan kısa topuklara, saten kumaştan ışıltılı detaylara kadar stilinizi adapte edemeyeceğiniz hiçbir parti yok.

Eğer uzun süre ayakta kalacağınız, dans ederken size rahatlıkla eşlik edecek şık bir ayakkabı arıyorsanız rotanızı ilk olarak 50’lerin ikonu kitten heel’e çevirebilirsiniz. Mini topuklar feminen tavrından ödün vermezken, gecenin ilerleyen saatlerine kadar sizi daima rahat hissettirecektir.

Ancak bu özel akşamda tercihinizi hem yüksek topuktan yana kullanıp hem de rahat olmak istiyorsanız platform topuklu ayakkabılar size istediğinizi verecektir. Hazır 80’ler ruhu geri dönmüşken topuklu ayakkabılarınıza biraz disko ruhu aşılayabilir ve ışıltılı bir seçim yapabilirsiniz.

Eğer klasik şıklığınızdan ödün vermek istemezseniz stilettolar daima yanınızda. Ancak yılbaşına özel olarak bu sefer tercihinizi saten veya kadifeden yana kullanabilirsiniz ya da işin içine biraz peri tozu katıp simli modellerle geceye ışıltı katabilirsiniz.

Tercihiniz ne olursa olsun iyi bir ayakkabıya eşlik edecek en güzel aksesuar da iyi bir çantadır. 

Çanta ve ayakkabı uyumunun renk ve dokularına kadar önem taşıdığı günleri geride bıraktığımızı düşünürsek bu konuda biraz daha özgür davranabilirsiniz. Ancak her ne kadar esnek bir tavırla yaklaşsak da değişmeyen bazı kurallar vardır. Konu gece event’leriyse tercih edeceğiniz çanta clutch olmalıdır. Hem minimal formu hem de zarif duruşuyla clutch’lar boyundan büyük farklılıklar yaratabilir.

Clutch seçiminizi yaparken önünüzde iki alternatif var. Eğer çantanızı sürekli elinizde taşımak istemezseniz ince zincirli olanları tercih edebilirsiniz; böylelikle istediğiniz zaman çantanızı omzunuza asabilir ve daha rahat hareket edebilirsiniz. Yeni sezonda klasik şıklığın yanı sıra cesur desenler ve parlak yansımalar da oldukça ön planda.

Eğer minimalist bir stile sahipseniz çantanız “yıldız” parçanız olabilir. Parlak kumaşlar, floral desenler, çarpıcı renkler hepsini minik bir çantada bulmanız mümkün.

Ancak gittiğiniz ortam biraz daha formal kodlara sahipse koyu tonlar ve zarif detaylar sizi asla yarı yolda bırakmaz.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.