• Arama

Dekorasyon Fuarı Maison&Objet'den 2018 Trendleri

Dekorasyon meraklılarının buluşma noktası Maison&Objet fuarı 19-23 Ocak tarihleri arasında Paris'te tasarım devlerini bir araya getirdi. Geleceğin dekorasyon kurgularına ışık tutan Nelly Rody Ajansı’ndan Vincent Gregoire fuarın bu seneki trend temasını ‘Showroom' olarak açıkladı. Artık teatral kurgularla şekillenen evler kişisel birer dekorasyon sahnesine dönüşüyor. 

Sanatsal tasarımlarınızı sergileyin

Trend bilimcisi Vincent Gregoire, dijital dünyanın ve sosyal medyanın gelişiminin bireyleri kendi evlerinde kurguladıkları yaratıcı mizansenlerle çeşitli sergileme fikirlerine yönlendirdiğini söylüyor.

Bosa

La Chance

Alessi

Preciosa

Lasvit

Lladró

Yaratıcı mizansenlerinizi sosyal medyaya taşıyın

"Bugünün tüketicileri sevdikleri markaların kontrolünü ellerine alıyorlar. Onlar, sayıları milyonlara ulaşan takipçilerini etkileme ve ilham verme misyonunu evde kurguladıkları mizansenlerin fotoğraflarını sosyal medyalarında paylaşarak gerçekleştiriyorlar." Vincent Gregoire

Ghidini

Hamilton Conte

Tom Dixon

Rispal

Living by Christiane Lemieux

La Chance

Evinizin küratörü olun

"Bugün bireyler özgün ürün seçimleri ve estetik düzenlemeleriyle hem sanat direktörü, hem editör hem de iletişimci görevlerini bir arada üstleniyorlar. Kanepede oturduğu yerden özel hayatına dair detayları paylaşırken oyunun kuralları ‘Storytelling’ yani hikâye anlatıcısından ‘Story-living’e yani hikâye yaşamaya evriliyor." Vincent Gregoire

Porada

Living by Christiane Lemieux

Missoni

Verreum

Ibride

Vista Alegre

 

Detaylarla farklılık yaratın

Birer Showroom’a dönüşen evlerde cam kapaklı dolaplarda aile büyüklerinden kalan parçalar sergileniyor; orta sehpa üzerine yerleştirilen kitaplardan rafları süsleyen sanatsal objelere, evler her an gelen bir misafirinizin Insta story’sine koyabileceği şekilde birer tasarım sahnesine bürünüyor.

Gebrueder Thonet Vienna

Verreum

Ghidini

Bosa

Maison Dada

Seletti

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.