Bahçe, Teras ve Balkonlar İçin 10 Dekorasyon Çözümü

Evinizin açık havaya açılan köşeleri, bahçe, teras, balkon ve verandalar için dekorasyon fikirlerinden ilham alın.

Yorgun bedenlerimiz çatı terasları, mini balkonlar ve bahçelerde gevşeyerek şarj oluyor. Bu nedenle havalar ısındı mı bu alanlarda salonumuzun konforunu yaratmak bize düşüyor. Pratik çözümlerle küçük metrekareler için yaratıcı fikirler ve trendlerin izini süren ilham kaynaklarını sizin için bir araya getirdik.

Altın kural: Hafiflik

Bahçe Dekorasyonu

Broste Copenhagen

Bahçe ve teraslarınızda kullandığınız mobilyalar için hafiflik önemlidir. Çünkü mekanınızın metrekaresi sınırlıysa bu mobilyalar sık sık yer değiştirecek, güneşe ve yağmura göre yerlerinden hareket ettirilmesi gerekecektir. Bambu malzemesinden yapılmış sandalye ve masalar tartıda en az çekenlerdendir.

Bahçe Dekorasyonu

Lene Bjerre

Mimaride bambuyu en ustaca kullanan mimarlardan Vietnamlı mimar Vo Trong Nghia bu çevreci malzemeyi XXI. yüzyılın çeliği olarak tanımlıyor. Bugün birçok tasarımcının dış mekan mobilyalarında kullanmayı tercih ettiği bambu dayanıklı ve sürdürülebilir yapısıyla dikkat çekiyor.

bahçe dekorasyonu

Yargıcı Homeworks

bahçe dekorasyonu

Beymen Home

bahçe dekorasyonu

Ikea

Yoksa yeriniz mi dar?

bahçe dekorasyonu

Fast

Aldığınız sandalye ve sehpaların istiflenebilme özelliği olması küçük mekanlar için çok önemlidir. Verandanızın köşesine bir koltuk veya kanepe koymak istiyor ama sığdıramıyorsanız, tavandan asılmış bir salıncak daha az yer kaplayarak mekanda odak noktası yaratacaktır.

bahçe dekorasyonu

Fast

bahçe dekorasyonu

Bloomingville

Her metrekareyi fonksiyonel olarak değerlendirme kılavuzu mekanda kullandığınız objelerin yerleşiminde yataydan çok dikeye yönelmeniz gerektiğini söylüyor. Bitkileriniz için de bu kural geçerlidir. Botanik dünyasının yeni yıldızları makrame örgülü saksılardan bir grup oluşturabilir, duvarınızda dikey bahçeler yapabilir veya bir raf sistemi aracılığıyla bitkilerinizin birbirine zarar vermeyecek şekilde bu raflara yerleştirebilirsiniz.

bahçe dekorasyonu

L’unica

bahçe dekorasyonu

Mudo Concept

 

Komşu balkonları kıskandırın

bahçe dekorasyonu

House Doctor

İnce uzun bir balkonunuz varsa bu forma uygun mobilyalar seçmeye çalışın. Duvara yaslayacağınız bir divan veya bank, koltuk ve sandalyelere göre daha az yer kaplayacaktır. Ayrıca üzerine yerleştirdiğiniz renkli minder ve yastıklarla hem konforlu hem de dekoratif bir köşe yaratabilir böylece komşu balkonlarınızı kıskandırabilirsiniz.

bahçe dekorasyonu

Northern Lighting

Mekanın size sunduğu mimari katmanlardan da yararlanmayı unutmayın. Balkon demirlerine asılacak askılar, duvara monte edebileceğiniz dış mekan aydınlatmaları ve apliklerle bunlara güzel birer örnek.

bahçe dekorasyonu

Ikea

bahçe dekorasyonu

ICA

bahçe dekorasyonu

Cumba Selection

 

Ateşin çekiciliğinden yararlanın!

bahçe dekorasyonu

House Doctor

Şöminenin kışa has olduğu tabusunu yıkan dış mekan şömineleri serin yaz gecelerinde içinizi ısıtırken aynı zamanda romantik ve davetkar bir atmosfer yaratıyor.

bahçe dekorasyonu

L’unica

Evinizin stiline ve ihtiyaçlarınıza göre barbekü olarak da kullanabileceğiniz rustik bir model seçebilir veya daha modern heykelsi bir görünüme sahip bir tasarım tercih edebilirsiniz. Ateşin etrafında kurgulayacağınız oturma grubunuzda keyifli arkadaş davetleri organize edebilir, alevlerin büyülü atmosferinin tadını çıkarabilirsiniz.

Keyif kozanızın kabuğunu unutmayın

bahçe dekorasyonu

İç içe yaşadığımız şehir hayatında nefes almak ve biraz da keyif yapmak için çıktığımız balkon veya bahçemizde yan komşularla burun buruna gelmek genelde istemeyiz. Uzakdoğu stili bambu bir paravan ile egzotik bir atmosfer yaratabilir, paravanın üzerine kuruttuğunuz bitkileri veya sepetlerinizi asabilirsiniz.

bahçe dekorasyonu

Kettal

Hem gölgelik hem perde görevini üstlenen , yukarıdan aşağı sarkıtabileceğiniz hasırlarla estetik bir görüntünün yanı sıra keyif sığınağınızın istenmeyen görüntülerden korunmasını sağlayabilirsiniz. Marangoza sipariş edeceğiniz ahşap separatör de aynı görevi üstlenecektir fakat seçeceğiniz ahşabın mekandaki natürel dokularla uyum sağlamasına dikkat edin.

 Natürel dokularla doğal kamuflaj yaratın

bahçe dekorasyonu

Lene Bjerre

Evinizin doğaya açılan küçük terasında dekorasyon aritmetiğiniz doğal dokularla şekillenmeli. Ahşap yüzeylerin, taşların veya ağaç kütüklerinin doğallığından yararlanın. Bambu tasarımlar, hasır sepetler, seramik saksılar ve bitkilerle, terra cotta karolar, yeşil çimenler veya ahşap zemin plakaları üzerinde doğanın içinde kamufle olarak kendi kabuğunuza çekilme köşenizi yaratmak sandığınızdan çok daha kolay. Zeminde kullanacağınız dokuma veya jüt kilimle ortamı  daha samimi kılabilirsiniz.

bahçe dekorasyonu

Koleksiyon

bahçe dekorasyonu

Mudo Concept

bahçe dekorasyonu

Casa

Deniz hissini vurgulayın

bahçe dekorasyonu

Maisons du Monde

Denize yakın kurgularla doğayı yaşamının merkezine taşıyan bir atmosfer yaratabilirsiniz. Hafiflik, akışkanlık, doğal ahşaplar, deniz altı dünyasından esinlenen desen ve formlar, çizgili tekstiller, hasır yastıklar ve deniz kabukları açık hava köşenizin dekorasyon anahtarları arasında.

bahçe dekorasyonu

Yastık by Rıfat Özbek

Kurumuş palmiye yapraklarından tente görevini üstlenen bir gölgelik yaratabilir dilerseniz tek kişilik misafir yatağınızı balkona taşıyarak cazibesi yüksek bir siesta köşesi tasarlayabilirsiniz. Sahil hissini vurgulamak için mavi ve beyazların hakimiyetindeki renk paletinin izini sürün.

bahçe dekorasyonu

Mudo Concept

bahçe dekorasyonu

Moda Bagno

Renk imparatorluğunuzu kurgulayın

bahçe dekorasyonu

Maisons du Monde

Açık alanlarda doğru renk kullanımı yeşilin içinde görsel bir harmoni yakalamanızı sağlayacaktır. Canlı renkleri bir araya getirmekten kaçınmayın.

bahçe dekorasyonu

Maisons du Monde

Yaz mevsimi rengin, enerjinin ve eğlencenin vakti. Egzotik çiçek desenli yastıklar, renkli dokuma kilimler, çeşit çeşit renk renk çiçekler ve bitkiler mekanınızın enerjisini yükseltmekle kalmayacak size doğanın kollarında bir renk terapisi vaat edecek.

bahçe dekorasyonu

ICA

bahçe dekorasyonu

Diseno

Açık hava odaları tasarlayın

bahçe dekorasyonu

Affari of Sweden

Bahçe ve teraslar artık evin bir uzantısı olmaktan çok daha öte neredeyse evin yaşam merkezi olarak kabul ediliyor. Öyle ki artık sadece güzel havalarda değil neredeyse yılın her mevsimini oksijeni bol açık havada geçirmekten yanayız.

bahçe dekorasyonu

Affari of Sweden

Bahçe veya çatı terasınızda kurgulayacağınız bir cam oda içinde konforlu bir oturma alanıyla sıcak ve samimi bir yaşam köşesi yaratabilirsiniz. Keyifli sohbetler ve arkadaş davetleri için ideal bir ortam oluşturacak açık hava odalarının dekorasyon şifreleri arasında rahatlık dozu yüksek seçimler, hasır kilimler, askılı saksılar, fenerler, mumlar, yastıklar ve minderler bulunuyor.

Işıkların büyüsüne teslim olun

bahçe dekorasyonu

Maisons du Monde

Titrek alevleriyle mekanda romantizm hissini pekiştiren mumlar, ağacın dallarına astığınız fenerler ve loş aydınlatmalarla cazibesi yüksek bir dış mekan aritmetiği yaratabilirsiniz. Aydınlatmalarınızda daha az watt gücü ile daha fazla ışık üreterek enerji tasarrufu sağlayan LED ampuller tercih edin. Gereğinden fazla güçlü ampul tercih ederseniz gözü rahatsız edici bir his uyandırabilirsiniz. Dış mekan aydınlatmalarını asarken hem proporsiyon hem de ışığın göz ile temas noktasına dikkat etmek gerekir. Duvara asılan aydınlatmalarda genellikle göz seviyesinin biraz üzeri doğru uygulama yüksekliği olarak gösteriliyor.

bahçe dekorasyonu

Paşabahçe

bahçe dekorasyonu

Phare Design

bahçe dekorasyonu

ICA

Bütünsel sağlığınızı göz önünde bulundurarak açık alanları dekore edin

Uzmanlar açık havada vakit geçirmenin kaygı, depresyon, öfke, kafa karışıklığı ve yorgunluk düzeylerini düşürdüğüne işaret ediyor. Bütünsel sağlığınızı göz önünde bulundurarak evinizin açık alanını nasıl dekore edeceğinizi öğrenin.

Balkonunuz İçin İlham Veren Dekorasyon Önerileri

Evinizde rahat bir soluk alabileceğiniz en güzel yerlerden biri balkonlarınız. Açık havanın verdiği huzuru, mükemmel bir dekorasyon ile tamamladığınız zaman balkon keyfiniz ikiye katlanacak. Takip edeceğiniz birkaç dekorasyon önerisi ile balkonunuzu baştan yaratmaya ne dersiniz? İşte balkon dekorasyonunuz için ilham veren fikirler… 

Küçük Balkonları Maksimize Etmenin Yolları

Evinizdeki küçük balkonları baştan yaratmaya ne dersiniz? Evin bu küçük alanına yapacağınız dokunuşlarla, hayat kalitenizi arttıracağınızın garantisini veriyoruz. Dekorasyon önerilerimizden ilham alın!

Popüler Yazılar

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.