• Arama

New York Moda Haftası 2018 İlkbahar/Yaz Trendleri

Rüzgar gibi geçen New York Moda Haftası’nda, transparanlardan düz çizgilere; turunculardan dekoratif denimlere kadar 2018 yaz sezonuna damga vuracak 10 trend…

 • 1/10
  Lavanta Kadınlar

  2017 sonbaharı; hardal, kobalt ve koyu kırmızı renklerinin etrafında yoğunlaşırken ilkbaharın renk paletinde daha az ana renkler görülüyor. 2018 ilkbahar defileleri, beklenmedik bir şekilde artan narin lavanta rengi gibi pastel tonlarını ve yeni ışıltıları arttırarak, sokaklarda bol bol lavanta kadınlar görebileceğinizin sinyalini veriyor.

 • 2/10
  Bembeyaz Denim

  Tek renkliliğin hiçbir yere kaybolmaması ve denimlerin çokça kullanılmasıyla baştan ayağa uygulanan bembeyaz tasarımlar, ilkbahar trendlerinde doğal bir görünüm oluşturuyor. Önümüzdeki sezonun iddialı parçalarından biri olmaya hazırlanan bu beyaz jean’ler, adeta sadeliğin savunucusu!

 • 3/10
  Transparan

  Tasarımcılar önümüzdeki sezon vücudu biraz daha ön plana çıkarıyor. Abartılı olmadan, hoş bir görünüme sahip olan tasarımlardaki yumuşak ve ince kumaşlar, vücudun seksapalitesini öne çıkarmak yerine daha romantik hissettirmesi için büyük bir özenle tasarlanmış.

 • 4/10
  Takımların 50 Tonu

  Geçen sezon, dökümlü takımlarla başlayan takım trendi, yaz sezonunda da farklı renk alternatifleriyle hakimiyetini sürdürüyor. Podyumlardan sokaklara taşınan bu pantolon takımlardan, favori renginizden bir tane mutlaka edinin.

 • 5/10
  Dikey Çizgiler

  Çizgiler yaz koleksiyonlarında her zaman küçük de olsa bir rol oynar. Bu sezon ise çizgiler, kalın veya ince; siyah beyaz veya renkli olmak üzere farklı farklı çeşitlerde podyumda boy gösteriyor. Brock Collection’ın seyrek çizgilerden oluşan tasarımlarından, Monse’nin yoğun çizgilerine kadar birçok tasarımcı yeni sezonda çizgilerden vazgeçmemiş.

 • 6/10
  XS Çantalar

  Kış sezonundaki koskocaman çantaların yerini yaz sezonunda ekstra küçük çantalar alıyor. Bazılarının neredeyse bir el büyüklüğü kadar olduğu görülen çantaları kullanmak ise oldukça pratik. Yalnızca birkaç parça eşyanızı koyabileceğiniz bu çantaları, kıyafetlerinizle kombinleyerek istediğiniz tarzı yaratabilmeniz mümkün.

 • 7/10
  Canlı Pembe

  İlkbahar/yaz sezonunu etkisi altına alan canlı pembe, yeni sezonda renklerin canlılıkları arasında kaybolacağınıza dair ipuçları veriyor. İsterseniz bir elbisede ya da bir takımla tercih edebileceğiniz bu renkle, her daim fark yaratabilirsiniz.

 • 8/10
  Dekoratif Denimler

  Denimler, hiç şüphesiz ki, her zaman en çok giyilen parçalar arasında bulunuyor. Bundan yola çıkarak da denimleri kendilerine göre yorumlayan tasarımcılar, ortaya birbirinden farklı dekoratif denimleri ortaya çıkardı. Adam Selman’dan Calvin Klein şovuna kadar birçok defilede görülen parçalar, New York Moda Haftası’nın en ilgi çekenleri arasında oldu.

 • 9/10
  Turuncu

  Canlı renkler ilkbahar/yaz sezonuna damga vurmaya hazırlanıyor. Canlı pembe tonlarıyla birlikte parlak turuncular da hemen hemen her defilede kendini gösterse de sonbahardan kalma koyu renklerinizi gözden çıkarmak için yine de acele etmeyin. Çünkü, şovlarında tamamlayıcı parlak renkleri kullanan Cushnie et Ochs ve Brandon Maxwell gibi tasarımcılara göre, koyu renklerle bu sıcak tonlar karıştırılıp güzel bir tarz yaratılabilir.

 • 10/10
  Çiçek Bahçesi

  Sonbahar/kış trendlerinde de etkisini gösteren çiçek desenleri, yoluna tam gaz devam ediyor. Büyüklü küçüklü çiçeklerle birçok parçada hayat bulan desenler, moda haftasında göze çarpanlar arasında. İlkbahar ve yaz mevsiminde en çok tercih edilen baskı olan bu çiçekli parçalar, yeni sezonda da gardıroplardaki yerlerini koruyacak.