• Arama

Moda Tasarımcılarının Yılbaşı Ağaçları

Londra’nın en güzel otellerinden biri olan Claridge’s, yılbaşı ağacı için her sene birbirinden başarılı tasarımcıyla iş birliği yapıyor. Bunu adeta gelenek haline getiren otelin bu seneki tasarımcısı ise Diane von Furstenberg! 2009’da başlayıp günümüze kadar devam eden bu gelenekte, tasarımcıların hazırladıkları birbirinden güzel yılbaşı ağaçlarını inceledik. 

 • 1/11
  2019 - Christian Louboutin

  Claridge’sin 2019’daki yılbaşı ağacını, uzun zamandır hem misafiri hem de arkadaşı gibi olan Christian Louboutin tasarladı. Clarisge’s’in, moda tasarımcılarıyla yaptığı bu iş birliğindeki 10. yıl ağacı için diğer senelere nazaran heyecan biraz daha fazlaydı. Lobide, ağacın hemen yanı başında konumlanan Loubi Express ise adeta 10. yıla özel bir süpriz oldu. Görkemli kırmızı vagonun içinde bulunan 4 masa, misafirleri keyifli bir yolculuğa davet ediyor.

 • 2/11
  2018 - Diane von Furstenberg

  2009'da Londra'da başlayan gelenek, 2018'i 2019'a bağlayan yılbaşı ağacı ile tamamen farklı bir tasarıma büründü. Sevginin ve yaşamın tüm hallerini kutlayan Tree of Love yılbaşı ağacının altındaki imza bu sene Diane von Furstenberg'in. Otelin lobisindeki 6 metrelik ağaç 8000 gümüş kaplı yaprakla, mavi cam safirlerle ve 150 cam kalple süslendi. Ağaca pastoral bir dokunuş kazandırmak için dalların arasına baykuş ve güvercin figürleri yerleştirildi. 'Ailelere gölge, aşıklara sığınak' fikriyle kurgulanan ağacın çevresinde yer alan duvar kağıdı ise galaksiyi temsilen astroloji sembolleri ile desenlendirildi.

 • 3/11
  2017 - Karl Lagerfeld

  Bu seneki Claridge’s yılbaşı ağacı, ilham veren tasarımcı Karl Lagerfeld tarafından hazırlandı. Otel lobisinde ters yerleştirilmiş olarak bulunan ağaç, Lagerfeld’in çocukluk anılarından esinlenerek tasarlanmış.

  “Yılbaşı ağaçları, mutlu çocukluk anılarımın en güçlü hatırası”

  - Karl Lagerfeld

  4.8 metre uzunluğundaki ağaç, geleneksel yılbaşı ağaçlarından oldukça farklı. Chanel’in ikonik tasarımcısı Karl Lagerfeld, gümüş süslemeler kullandığı ağacını ters yerleştirmenin yanı sıra en tepesine de aynalı gümüş bir yıldız ekledi. Ayrıca Alman zanaatkarların hazırladığı kar taneleri de Lagerfeld’in ağacını süsledi.

 • 4/11
  2016 - Sir Jony Ive ve Marc Newson

  Sir Jony Ive ve Marc Newson, ünlü İngiliz tasarımcı Michael Howells’ın iş birliğiyle otel lobisinde adeta harikalar yarattı. Saf beyaz bir zemine yerleştirilen ağaç, karla kaplı detaylarla adeta otelin havasını değiştiriyordu.

 • 5/11
  2015 - Christopher Bailey

  Claridge’s ilk kez 2015 yılında, İngiliz tasarımı bir yılbaşı ağacına sahip oldu. Uzun yıllar Burberry’nin kreatif direktörlüğünü yapan tasarımcısı Christopher Bailey’nin tasarladığı ağaç, altın ve gümüş metalik kumaştan yapılan 100’den fazla şemsiyeden oluşuyordu. Etrafından yürürken parlayan binlerce hareket algılayıcılı ışığa sahip olan ağaç, göz kamaştırıyordu.

 • 6/11
  2014 - Dolce & Gabbana

  Domenico Dolce ve Stefano Gabbana iki yıl üst üste Claridge’s için yılbaşı ağacı tasarladı. Çocukluk anılarından ilham alarak dünyanın tüm çocuklarını kutlamak için tasarladıkları bu 8 metrelik ağaç, büyülü bir ormanı Mayfair’in kalbine getiriyordu. 

 • 7/11
  2013 - Dolce & Gabbana

  Domenico Dolce ve Stefano Gabbana ilk kez 2013 yılında Claridge’s yılbaşı ağacını tasarladı. İki tasarımcının İtalyan mirasını yansıtan Sicilya unsurlarıyla yorumlanan 7 metrelik ağaç, 450’den fazla İtalyan cam süslemeler ve renkli armatürler içeriyordu.

 • 8/11
  2012 - Kally Ellis

  McQueen’in tasarımcısı Kally Ellis, 2012 yılında ilk kez ikonik Claridge’s yılbaşı ağacını tasarladı. Doğal hayattan esinlenerek yaratılan ağaç, dallarından sarkan ışıklarla büyük beğeni topladı.

 •  

   

 • 9/11
  2011 - Alber Elbaz

  Alber Elbaz, 2011 yılında Lanvin için Claridge’s yılbaşı ağacını tasarladı. Alber’in muhteşem Noel rüyası, ağacın tepesinde ve önünde bulunan kukla figürleriyle otelin art deco lobisinde hayat buldu.

 •  

   

 • 10/11
  2010 - John Galliano

  Claridge’s 2010’da, Dior’un tasarımcısı John Galliano ile tekrar iş birliği yaptı. Tasarımcı, ikinci senesinde tasarladığı ağaçta, deniz altının gizemli dünyasından ilham aldı ve ortaya bu eşsiz yılbaşı ağacı çıktı.

 •  

   

 • 11/11
  2009 - John Galliano

  2009 yılında Claridge’s yılbaşı ağacı ilk kez ünlü bir moda tasarımcısı tarafından hazırlandı. Dior’un tasarımcısı John Galliano tarafından hazırlanan donmuş görünümlü ağaç, bir geleneğin temellerini attı.