• Arama

Kayak Destinasyonlarındaki Michelin Yıldızlı Restaurantlar

Kayak tatili için yola çıkmışken damak zevkinizi de Michelin yıldızlı bir restoranda şımartmaya ne dersiniz? Kim bilir, belki de tatil rotanızı buna göre belirlersiniz…

 • 1/6
  Flocons de Sel, Mègeve, Fransa

  Avrupa’daki kayak merkezleri arasından, birbirinden şık ve özgün otelleri ve şelaleleri ile ayrılan Mègeve’deki butik otel Relais & Chateaux’de yer alan üç Michelin yıldızlı Flocons de Sel, övgüyü hak edenlerden. Alışılmadık lezzetleri bir arada kullanmaktan çekinmeyen şef Emmanuel Renaut liderliğindeki restoranın menüsü gücünü bölgede çıkan lezzetleri yemeklere en iyi şekilde entegre etmesinden geçiyor. Mantarlı ve alabalıklı lezzetleri özellikle denemenizi tavsiye ederiz.

 • 2/6
  La Bouitte, Saint Martin de Belleville, Fransa

  Les Trois Vallées’in gastronomi sahnesinin incisi sayılan üç Michelin yıldızlı La Bouitte’nin kahramanları, baba-oğul yıldız şefler olan René ve Maxime Meilleur. 40 yılı geride bırakan restoran, kendini sürekli tazeleyen menüsü ile yenilikçi olmayı başarıyor. La Bouitte’nin ilgi çekici bir şarap mahzeni olduğunu da ekleyelim.

 • 3/6
  Centre Champery, Champéry, İsviçre

  Alpler’in İsviçre yamacında belki de yiyebileceğiniz en lezzetli ve farklı yemeklerin adresi, Champéry’deki Centre Champery. Moleküler gastronomi hareketini benimseyen şef Denis Martin’in oluşturduğu menüde; portakalla lezzetlendirilmiş risotto, kızartılmış mürekkepli makarna ve parmesanla lezzetlendirilmiş balık küpleri geliyor. Tatlı olarak da vanilyada demlenmiş yabani havucu denemenizi öneririz.

 • 4/6
  St Hubertus, San Cassiano, İtalya

  Kuzey İtalya’da küçük bir Alp kasabası olan San Cassiano’daki Rosa Alpina Hotel’de yer alan St Hubertus, iki Michelin yıldızı ile bölgenin en iddialı menüsüne sahip. Menüyü şekillendiren şef Norbert Niederkofler’in felsefesi ise dikkate değer. ‘Dağı pişir’ manifestosu ile yola çıkan şefin yemekleri lezzetini bölgede yetiştirilen bitkilerden ve hayvanlardan alıyor. Seçkin ve gösterişli bir ruha sahip restaurantın modern dekorasyonu da yeme zevkinizi ikiye katlıyor.

 • 5/6
  Basta, Colorado, Amerika

  Kayak için tercihiniz Colorado olacaksa bölgeye en yakın Michelin yıldızlı şefi Basta’da bulabilirsiniz. Kelly Whitaker tarafından açılan ve İtalyanca’da ‘yeter’ anlamına gelen Basta, çiftlikte yetiştirilen ve odun ateşi ile pişirilen İtalyan lezzetlerine varabileceğiniz tutkulu bir restoran. Buğdaylı risottoyu denemeden eve dönmeyin.

 • 6/6
  Bauhaus, Vancouver, Kanada

  Dünyanın en iyi kayak merkezi seçilen Vancouver’ın da artık Michelin yıldızlı bir restoranı var. Rafine yemek zevkine yeni bir yorum kazandırma fikri ile yola çıkan ve Alman mutfağına modern bir yorum getiren Uwe Boll ile Michelin yıldızlı şef Stefan Hartmann iş birliğinde açılan Bauhaus’a gittiğinizde mevsimle uyumlu tadım menüsünü sipariş ederek en seçkin tatlara bir kerede doyabilirsiniz.