• Arama

Dünyanın En Eski Otelleri

Seyahatseverler için gittikleri yeni yerlerin tarihini keşfetmek büyük bir keyiftir. O halde gelin, siz OGGUSTO okurlarını tarihi bir gezintiye çıkaralım ve dünyanın en eski otellerini birlikte keşfedelim.

 • 1/8
  Amangalla, Sri Lanka

  1684 yılında kurulan ve Hollanda Koloni Valisi’nin karargahı olan bina, 1863 yılında New Oriental Hotel adıyla otele dönüştürülmüş. Günümüzde Amangalle olarak özelliğini koruyan yapı, Asya kıtasının en eski oteli olma özelliği taşıyor. Galle kalesinin hemen yanında konumlanmış ve ilk yapıldığı günkü tik yer döşemelerine ve aynalarına sahip Amangalle koloniyel günlerin şatafatını yaşatıyor.

 • 2/8
  Hoshi Ryokan, Chugoku, Japonya

  Kapılarını ilk kez 718 senesinde bir konukevi olarak açan Hoshi Ryokan, 46 nesildir aynı aile tarafından idare ediliyor. Modern misafirperverliğin geleneksel mimari ile çevrildiği otelde konukları Japon Yukata elbiseleri, yer yatakları, yünlü dokuma zemin ve bambu el işi workshopları karşılıyor. Aynı zamanda televizyon ve kesintisiz kablosuz internet gibi modern zaman ihtiyaçlarınızı da karşılayabildiğiniz otelde kahvaltı ve akşam yemekleri yine geleneksel şekilde sunuluyor.

 • 3/8
  Ringhotel zum Roten Baren, Baden-Wurttemberg, Almanya

  Almanya’nın Freiburg bölgesindeki eski şehrin merkezinde yer alan Roten Baren, 1120 senesinden beri faaliyet gösteriyor. Tarihi boyunca veba salgınları, cadı avları, devrimler ve dünya savaşlarına tanıklık eden otel, ziyaretçilerini zamanda birkaç yüzyıl geri götürecek bir mimariye sahip. Yine de leziz kahvaltısı ve internet bağlantısı ile unutulmaz bir hizmet alacağınız kesin.

 • 4/8
  Old Bell Hotel, Wiltshire, Birleşik Krallık

  İngiltere’nin en eski oteline hoş geldiniz! 1220 senesinde hizmete açılan Old Bell Hotel, ziyaretçilerine rahat ve kendilerini iyi hissedecekleri her türlü konforu sunuyor. Bunlar arasında şömine ateşi, dönem mobilyaları ve klasik İngiliz kahvaltısı dahil. Otelin yer aldığı Malmesbury bölgesinde Eylül ayında düzenlenen iki günlük karnaval da kaçırılmaması gerekenlerden.

 • 5/8
  Old Winter Palace, Luxor, Mısır

  Dame Christie’nin Nil’de Ölüm adlı kitabını yazdığı otel olarak da edebiyat tarihine giren Old Winter Palace, Nil kıyısına inşa edildiğinde takvimler 1886 senesini gösteriyordu. 1905’te aralarında Agatha Christie’nin de yer aldığı ünlü isimlere ev sahipliği yapan otel, I. Dünya Savaşı sırasında yaralı askerlerin bakımı için tahsis edildi. Şu sıralar ise rahatlamak ve yenilenmek için dünya üzerindeki en nadide yerlerden biri olarak hizmet veriyor.

 • 6/8
  Raffles Singapore, Singapur

  Singapur’un camlı ve metalik gökdelen silüeti arasından geleneksel Avrupa mimarisi stili ile sıyrılan Raffles Singapore, 1887’de inşa edildi. Zamanında misafir ettiği Han Suying, Rudyard Kipling, Noel Coward ve Somerset Maugham gibi isimlere ithafen bir de ‘Yazar Odası’ bulunan otelin en popüler tarafı ise eşsiz kokteyl menüsü.

 • 7/8
  Patios de Cafayate, Salta, Arjantin

  1892 yılında üzüm bağları arasında kendine yer bulan ve o günden beri gerçekleşen tüm modern ilerlemeye karşı aslından bir şey kaybetmeyen Patios de Cafayate, yerel tarihle bütünleşmek için birebir. Burada kaldığınız süre boyunca bölgeyi at sırtında gezebilir, fotoğraf atölyelerine yazılabilir, spa masajı yaptırabilir ve şarap tadımlarına katılabilirsiniz.

 • 8/8
  Hotel Balzac, Paris, Fransa

  19. yüzyılın başlarında banker Nicolas Beaujon tarafından, egzotik stili onore edecek şekilde inşa edilen otel, birkaç kez el değiştirmesinin ardından 1846’da gerçekçi akımın öncülerinden Balzac’ın şerefine Hotel Balzac adı ile anılmaya başlandı. Edebiyatçının kitapları ve fotoğrafları ile çevrelenen otelin restoranı modern Fransız mutfağı ile ün yapmış durumda.