• Arama

2018’in En Yeni Kadın Saatleri

2018’in ilk lüks sunumu 15-19 Ocak 2018 tarihleri arasında Cenevre SIHH-Salon International de la Haute Horlogerie’de gerçekleşecek. Lüks saat severlerin merakla beklediği davete sayılı günler kala markalar, 2018’in kadınlar yılı olacağının sinyallerini veriyor. Daha detaycı, daha gizemli modeller adeta mücevherlerin ışıltısında buluşacak. Biz saat meraklıları için 2018’in ilk sunulan ayrıcalıklı modellerinin izini takip ettik.

 • 1/6
  Van Cleef & Arpels, Lady Arpels Planetarium

  Tarzını ve şiirsel ayrıcalığını en iyi ifade eden marka Van Cleef &Arpels, Lady Arpels Planétarium’u 38 mm’lik kasasında sunuyor. Güneş ve ona en yakın gezegenler Merkür, Venüs, Dünya, pırlanta Ay kadranda yer alıyor. Her biri kendi gerçek hızında hareket ediyor; pembe sedef Merkür 88 gün, yeşil mineli Venüs 224 gün ve turkuaz Dünya 365 günde turunu tamamlıyor. Sıra dışı bir ayrıcalık olarak Dünya’nın etrafında dönen Ay ise tam turunu 29,5 gün de gerçekleştiriyor. Otomatik mekanizmaya ev sahipliği yapan beyaz altın kasanın üzerinde eşsiz pırlantalar yer alıyor. 40 saat güç rezervine sahip.

 • 2/6
  Vacheron Constantin, Historiques American 1921 Small Model

  ‘Les Historiques’ koleksiyonu, Vacheron Constantin’in miras zenginliğini perçinlemek, simgesel ruhu yeniden canlandırmak, efsanevi modellerin yapım bilgeliğine çağdaş yorumlar katmak amacıyla yaratıldı. Sıra dışı diagonal göstergeli efsanevi modelin 36.50 mm’lik pembe altın kasa içerisindeki kırmızı parlak ve kahverengi krokodil kayışlı bayan versiyonu bir ilk...

  Estetik ve fonksiyonel kalitesiyle nadir parçalar peşinde koşan saat koleksiyonerlerini ve tutkunlarını kendine hayran bırakan “Historiques American 1921” adlı saat bir dönemin zarafetini ve şıklığını yansıtmakla kalmıyor aynı zamanda teknik üstünlük konusunda Vacheron Constantin ayrıcalığını bir kez daha gözler önüne seriyor.

 • 3/6
  Cartier, Libre

  Cartier Libre, 2018’in tüm özgür tasarım çizgilerini barındıran ilk feminen saat ailesi. Markanın koleksiyonlarına farklı bir yön veren ve bakış açısı kazandıran tarzı, büyük bir detaycılık ustalığı ile yaratıldı. Oval kasa uygulama profesyonelliği, Libre koleksiyonunda daha da farklılaşarak ve özgürleşerek karşımıza çıkıyor.

  Kasa bilinen tarzı sıra dışı kılarak, kâh uzatıp kâh küçültülerek ve mücevherlerle süsleyerek kadın bileklerine özgürlüğü kazandırıyor. Koleksiyonda yer alan 5 model sınırlı sayıda üretildi.

 • 4/6
  IWC Shaffhausen, Da Vinci Automatic Moon Phase 36 Edition

  IWC Schaffhausen, otomatik ve ay fazı seven kadınları unutmadığını bu zarif saat ile bir kez daha kanıtladı. Bu yılın tanıtılan ilk kadın saatlerinden biri olan ‘Lady Da Vinci Automatic Moon Phase 36 Edition’, markanın 150. yılına ithafen mücevherlerle yeniden yaratıldı. Geçmişte de başarı ile kendi atölyelerinden tasarlayıp ürettiği Da Vinci’nin 18 K kırmızı altın kasası bulunuyor. Tabii ki bu eşsiz kasa ile uyumlu olarak, lake kaplama beyaz kadranlı ve mavileştirilmiş saat kolları var. Saat 12 konumunda ay fazı yerleştirilmiş. 50 adet sınırlı edisyon ile üretildi ve bezeli 206 adet saf beyaz pırlantayla kaplı.

 • 5/6
  Audemars Piguet, Millenary Collection

  Marka, üç yeni tasarımını SIHH 2018 modellerine ekledi. İki altın versiyonu pırlantalarla süslü ve bir modeli buzlanmış altın detayına sahip. Florentine (çekiç ile altını dövme tekniği) mücevher tasarımcısı Carolina Bucci ile iş birliği sonucunda üzerine kırağı yağmış görünümünün elde edildiği buzlandırma tekniği, bu yılın en şık uygulamalarından biri olacağı şüphesiz. Kadranı yarı açık kasalı. Millenary koleksiyonunun iki kadranı bulunuyor. Büyük kadranda saat gösterilirken, küçük alt kadranda ise saniye ibresi yer alıyor. Saat dokuz konumunda iç bezel özel olarak buzlandırılmış. 

 • 6/6
  Richard Mille, RM 07-01

  SIHH’de her yıl yeni teknik, materyal ve uygulamaları ile şaşırtan markanın sunduğu kadın modellerinden biri olan RM 07-01, mücevherler içerisinde siyah seramik hafifliği ile sunuluyor. Siyah seramiğinde mat uygulanması ile pırlantaların parlaklığı üst seviyeye çıkarılmış. Kasa uygulamasında kırmızı altın tercih edilmiş. Bezel ve kadran arasında bırakılan yarı kasa açıklığı üzerinde saat indeksleri beyaz mine damlalar ile gösteriliyor.