• Arama

Baselworld 2018’in En Çarpıcı Mücevherleri

Dünyanın en iyi mücevher ve saat fuarları arasında kabul edilen Baselworld 2018’den OGGUSTO olarak seçtiklerimiz; mücevher trendlerinin en çarpıcı örnekleri olarak göz kamaştırıyor. 

 • 1/16
  Jacob&Co’nun Uçuşan Arıları

  Bilgelik ve cesaretin abartısız sembolü olan arıların gerçek gücü, Baselworld 2018’de kendi boyutunu aşıyor. Jacob & Co’nun ¨Abielle Koleksiyonu¨; 18 karat beyaz altının içine yakut, mavi ya da sarı safirlerle görünmez bir şekilde yerleştirilmiş renkleriyle, bu bilge hayvanı, rengarenk süslüyor.

 • 2/16
  De Grisogono’nun Leziz Tasarımları

  Bu sene 25. Yılını kutlayan De Grisogono, Baselworld’de, bir sürpriz yaparak milföy katları şeklindeki tasarımlarıyla karşımıza çıkıyor. Asil elmaslarla oluşturulan incecik katlar, birleşik olduğu kadar birbirinden bağımsız da olabilen otantik bir mücevher ustalığını temsil ediyor. Tasarımlardaki simetri ve asimetrinin üzerinde oynayan yumuşak geometrik etki, gören herkesi büyülüyor. Sofistike dalga deseniyle dolu bir eser olan ¨Millefoglie¨nin her parçasının hareketli olması, aynı zamanda markanın yaratıcısı Fawaz Gruosi’nin hareketi sevdiğini de hatırlatıyor. 

 • 3/16
  Messika’nın Deniz Kızı

  Messika’nın baget kesim pırlantalardan oluşan olağanüstü şık choker kolyesi, klasik stili cesaretle harmanlıyor. Özellikle Messika’nın ilgi odağı olan yeni trendlerle oynayan bu kolyesi, hem sadeliği hem de çağdaş elmas işleme tasarımıyla her kadına “benim de mücevher kutumda mutlaka bulunmalı” dedirtiyor. Günden geceye  takmak için rahat parçalar tasarlamayı amaç edinen Valérie Messika, ¨ince¨ tasarımın esnekliğini mükemmel bir şekilde bütünleştirdiği bu kolye, herkesi büyülüyor.

 • 4/16
  Chopard'ın En Değerlisi

  Bu yıl Baselworld’de, Chopard, ¨Precious Chopard Koleksiyonu¨ndan en son kreasyonlarını sunuyor. Zarif bir metal ve değerli taş işçiliği olarak tasarlanan bu koleksiyon, Caroline Scheufele tarafından Haute Couture ve High Jewellery arasında mükemmel bir bağlılık olarak hayal edilmiş. Bu zamansız tasarımlar, Chopard’ın kendi stilini, mücevher sanatının uzmanlığını ve ustalığını ortaya koyan bir çizgide ayarlamasını sağlıyor. 

 • 5/16
  Giovanni Ferraris'in Renkli Bahçeleri

  Giovanni Ferraris, Baselworld’de, ilham ve keyifle dolu büyülü bir bahçeden geçerken baharı kutluyor. Bir İtalyan bahçesindeki erken güneşin doğuşundan ilham alarak; günün en büyüleyici zamanları ve renklerin kontrastlarını mükemmel bir şekilde kullanan bir koleksiyonla büyülüyor.

 • Baselworld Mücevher

  Grace

  Baselworld mücevher

  Anastasia

   

   

 • 6/16
  Jacob&Co’nun İhtişamlı Morganiti

  ¨Kutsal aşk¨ın sembolü olan Morganit, kalbin romantizm seviyesini arttırmasıyla biliniyor. Kadınlar tarafından oldukça rağbet gören taşın 100 karatın üzerindeki bu Jacob&Co küpeleri, takan kişiye çok çekici bir aura kazandırıyor. Dört zarif çift Morganit taşına sahip olan bu küpelerin her parçasındaki en büyük taş 93.88 karatken nispeten daha küçük olan taş 6.35 karat. Ek olarak, toplamda 8.61 karatlık 98 armut kesim pırlanta, üzerine 360’dan fazla beyaz pırlantanın yerleştirildiği küpeleri muhteşem bir şekilde süslüyor. Taşların büyüleyici boyutu ve kalitesi, mükemmel işçilikle de birleştiğinde, Morganit küpeleri adeta benzersiz kılıyor.

 • 7/16
  Annamaria Cammilli Zerafeti

  Kuruluşunun 35. yılını kutlayan Annamaria Cammilli, Baselworld 2018’deki zarif mücevherleriyle göz doldurdu. Japonya’dan ilhamını alan 2018’in yeni koleksiyonları, 35 yıl önce Cammilli’nin hikayesinin başladığı, tipik Japon tasarımından etkilenen minimal çizgilerle başlıyor. 7 farklı renge sahip altınları ve farklı dokuları ile ünlü olan marka; ayrıca Basel’de mücevherlerin tasarımını ve kalitesini artırmak için eşsiz bir atmosfer yaratmak amacıyla tasarlanan, Japonca’da anlamı ¨atmosfer¨ olan Taiki’yi de tanıtıyor.

 • Baselworld mücevher

  Baselworld mücevher

  baselworld mücevher

   

 • 8/16
  De Grisogono ile Renklerin Melodisi

  Renklerin ve kesimlerin getirdiği, sınırları aşan eğlenceli ve özgür ruhlu kreasyonlar, Fawaz Gruosi’nin yaratıcı ve eşsiz dokunuşuyla oluşturulmuş. ¨Yaşam doğanın en güzel renklerinden oluşan bir melodidir¨ ilkesinden yola çıkan bu koleksiyon, Fawaz Gruosi’nin zengin kültürel kökenleriyle beslenen hayal gücünden doğuyor. Doğanın kendisinden oluşmuş tonların zenginliğini keşfetme anlamına gelen De Grisogono’un ¨Renklerin Melodisi¨ koleksiyonu, sonsuz nüanslarından ve sonsuz bir renk paletinden oluşan, dünyanın sıra dışı yönlerini yakalayabilen olağanüstü bir duyarlılığı kapsıyor.

 • 9/16
  Sutra'nın Küpeleri

  Birbirinden çok farklı dilleri, dinleri ve renkleri içinde barındıran Hindistan’dan çıkan Sutra; hem dünyanın en hızlı ve sağlam adımlarla büyüyen markalarından biri hem de  Michelle Obama’dan Jennifer Hudson’a; Katy Perry’den Taylor Swift’e kadar bir çok ünlü ismin gözdesi. Bu yıl 10. yaşını kutlayan marka küpeleri ile her zaman olduğu gibi dikkat çekiyordu. 

 • 10/16
  Messika ve Karlar Kraliçesi

  Işıkla taşan görkemli bir kolye, Kar Kraliçesi’nin saf gücünü gözler önüne seriyor. Donmuş bir gölün görüntüsünü Kar Kraliçesi’nin öfkesiyle bin parçaya bölen kolye, birbirine asla dokunmayan 95 adet simetrik adamla kesim pırlantadan oluşuyor. Pırlantaların homojen birleşimiyle oluşan bu kolyenin kalbinde, 3.42 karatlık damla şekil hareketli bir taş üçlüsü bulunuyor. Bu göz kamaştırıcı Messika kolyenin tamamlayıcısı ise bir çift asimetrik küpe ve üç parmağa birlikte geçen bir yüzük… 

 • 11/16
  OLC’nin Kişiye Özel Küpeleri

  Danimarka Kraliyet Ailesi’nin mücevhercisi olarak haklı bir üne sahip olan Ole Lynggard Copenhagen aynı zamanda İkandinav tasarım anlayışının mükemmel bir örneği. Mücevher dünyasında etkisini giderek arttıran aynı tasarımların farklı şekillerde takılmasını sağlayan çok amaçlı ürünlerin en güzel örneklerinden biri OLC’nin zarif küpeleri oldu. Yüzlerce farklı şekilde takılabilen küpeler tamamen kişinin kendi zevkine göre şekillenebiliyor. 

 • baselworld mücevher

  baselworld mücevher

  baselworld mücevher

   

 • 12/16
  Chopard’ın 2018 Kırmızı Halı Koleksiyonu

  Cannes Film Festivali yaklaşırken, Maison Chopard'ın Yüksek Mücevher atölyeleri, Caroline Scheufele tarafından hayal edilen muhteşem bir koleksiyona hayat veriyor. Kadınlığın ve güzelliğin tabularını oluşturan bu olağanüstü mücevher tasarımları, yine Kırmızı Halı’da en büyük aktristleri süsleyecek ve Chopard’ı cazibe açısından kaçınılmaz bir mücevher evi haline getirecek. Cannes Film Festivali ile 20 yıldır ortaklık içinde bulunan Chopard, bu eşsiz koleksiyonunun ilk kreasyonlarını Baselworld’de gün yüzüne çıkardı.

 • 13/16
  Sutra ve Paraiba Rüyaları

  Dünyada sadece Brezilya’da Paraiba’da bulunan ve bu bölgenin adıyla anılan turmalinler elektirikli mavisi ile başdöndürücü bir özelliğe sahip. Özellikle incecik kesilen ve dilim olarak nitelendirilen taşlarla hem hafif hem de ulaşılabilir mücevherler tasarlayan Sutra’nın Paraiba yüzükleri gerçekten arzu nesnesi. 

 • 14/16
  Roberto Coin’in Hayvanat Bahçesi

  İtalyan mücevherinin en karizmatik isimlerinden olan Roberto Coin; hayvanların büyülü dünyasını mücevherin rengarenk taşları ile buluşturmakta gerçekten başarılı. Safir kuyruklu horozlardan dallardan sarkan maymunlara, Arap atlarından zarif zürafalara kadar hayvanlar aleminin tüm özel canlılarını bu tasarımlarda bulmak mümkün. Koleksiyonun en büyük başarısı ise bu hayvanların en güzel hallerini en ergonomik şekilde mücevhere aktarabilmesi.

 • 15/16
  Yoko London’ın Kraliyet İncileri

  Prenses Diana’nın incilerle süslü tasma kolyesinin yaratıcısı olan Yoko London, 2018’in en merak edilen evliliği olan Prens Harry-Meghan Markle’ın düğünü için özel tasarımlardan oluşan bir “Royal Collection” hazırladı. Masum incilerin ışıltılı pırlantalarla buluştuğu bu koleksiyonda; South Sea incilerle süslenmiş göz kamaştırıcı kolyeler, chokerler, kelepçe bilezikler ve yüze ışıltı katan pembe inciler yer alıyor.

 • 16/16
  Alessio Boschi’nin Sualtı Güzellikleri

  İtalyan mücevher dünyasının yükselen yıldızı, özgün tasarımları ile adından sık sık söz ettiren genç yetenek Alessio Boschi, amorf incilerle tasarladığı balıklarla sualtı dünyasının tüm güzelliklerini ortaya serdi. Eklektik tasarım anlayışının Roma ve Barok geçmişinden geldiğini belirten genç tasarımcı; renklere olan tutkusunun değerli taşlarla birleştirip hayranlık uyandıran tasarımlarıyla ünlü…