• Arama

En Güzel Dalış Saatleri

Derinlere yolculuğu sevenler veya dalgıç saat modellerinden hoşlananlar için günlük hayatta da kullanabilen en iyi dalış saatlerini inceledik.

 • 1/6
  Omega, Seamaster Planet Ocean ETNZ ‘Deep Black’ Master Chronometre

  Yat ve yatçılık ile çok yakından ilgilenen Omega ayrıca ETNZ Emirates Team New Zealand takımını da destekliyor. Yarış öncesi gerekli duyulan geri sayım işlemini kadranında gösteriyor, ayrıca 24 saat ölçeği ile donanımlandırılmış. Siyah tekstil kayışı ise özel bir kauçuk katman ile güçlendirilmiş. Siyah seramik kasası 45,5 mm kalınlığında ve 600 metre su basıncına dayanıklı. Siyah bezeli üzerinde mavi ve kırmızı renkler ile geri sayım gösteriliyor.  

 • 2/6
  Rolex, Oyster Perpetual Sea-Dweller

  Bir efsane ile derinlere dalmak isteyenlerin, tüm komplikasyonları ile güveneceği, derin maviler için efsanevi bir yol macera arkadaşı Rolex Oyster Perpetual Sea-Dweller.

  Rolex dalış saati olan Oyster Perpetual Sea-Dweller 50 yıl önce yaratıldı ve tasarımıyla derin denizler için kendisinden sonra üretilecek saat modellerinin öncüsü oldu. Helyum tahliye vanası patentini yine aynı yıl 1967’de aldı.

  Sea-Dweller 43 mm çapı ile daha geniş kasa ile tasarlandı ve ilk kez Rolex Professional  kategorisinde üretilen 3235 kalibreye sahip model oldu. Yine ilk kez 3 ayrı konumda kullanılan CyClops lens ile kadranda yer alan tarihinin okunması daha da kolaylaştırılıyor. 60 dakika olarak derecelendirilmiş bezeli ile, dalış ve dekompresyon sürelerini tek yöne döndürülerek güven ile ayarlanabiliyor. Ayrıca çizilmeye ve mor ötesi ışıklardan etkilenmeye dayanıklı. 1220 metreye kadar su geçirmezlik özelliği bulunuyor. Kendine özgü şekle sahip kasası ise 906 L çelikten üretilmiş.

 • 3/6
  Panerai, Luminor Submersible 1950 3 Days Automatic Titanio

  Panerai’nin dalgıç saati Luminor Submersible 1950 3 Days Automatic Titanio, 47 mm.lik  karekteristik bir tasarıma sahip. Titanyum kasasının bezeli tek yöne dönüyor. 300 metre su derinliğine kadar mükemmel bir performans sergiliyor. Modelin kalbinde ise kendi üretimleri olan mekanizması atıyor. Kadran üzerindeki kronograf ibresi maviliği ile diğerlerinden kolaylıkla ayrılıyor. Kauçuk kayış üzerinde yine aynı ton mavi ile markanın logosu yer alıyor. 

 • 4/6
  Blancpain, Fifty Fathoms Bathyscaphe

  Panerai’nin dalgıç saati Blancpain Luminor Submersible 1950 3 Days Automatic Titanio, 47 mm.lik  karekteristik bir tasarıma sahip. Titanyum kasasının bezeli tek yöne dönüyor. 300 metre su derinliğine kadar mükemmel bir performans sergiliyor. Modelin kalbinde ise kendi üretimleri olan mekanizması atıyor. Kadran üzerindeki kronograf ibresi maviliği ile diğerlerinden kolaylıkla ayrılıyor. Kauçuk kayış üzerinde yine aynı ton mavi ile markanın logosu yer alıyor. 

 • 5/6
  IWC, Aquatimer Chronograph Edition Expedition Charles Darwin

  IWC’nin Charles Darwin’e saygı niteliğinde yaratılan Aquatimer Chronograph Edition Expedition Charles Darwin modeli, dengeli bir tasarıma sahip. Charles Darwin’in Galapagos adalarına taşıyan HMS Beagle gemisine ithafen, ilk kez bronz kasalı bir model tasarlandı. Siyah kauçuk kayışı, mekanik kronografı, kendinden kurum mekanizma ve 68 saat güç rezervi özelliklerini SafeDive sistemi ile 30 bar suya dayanıklılık özelliği ile taçlandırmış.

  44.0 mm çaplı kasasının arkasında ise dünyayı değiştiren teori sahibi Darwin’in portresi gravür olarak işlenmiş.

 • 6/6
  Maurice Lacroix, Pontos S Diver

  Maurice Lacroix Pontos S Diver, 600 metre su basıncına dayanıklı, iddialı bir model. Paslanmaz çelikten üretilen kasası 43 mm çapında. Saat 9 konumunda kasa yanında, dalıştan ötürü doğacak hava basıncını dengeleyen helyum tahliye vanası bulunuyor.

  Kronograf mekanizması 46 saat güç rezervine sahip. Çift yöne dönen çerçevesinin bir tepe ile çalışması, dalış sırasında meydana gelebilecek yanlış ölçümleri engelliyor.