• Arama

Dünyanın En Güzel Katamaranları

İki gövdeye sahip katamaranların güzellikleri saymakla bitmez. Bir kere o kadar geniştir ki kendinizi bir evde sanırsınız. Ayrıca yelkenlisinde dahi seyirlerde çok dengeli ve güvenlidir, ailece rahat edersiniz. İster motoryat ister yelkenli.

Denizlerin bu güzelim çift gövdelileri her yeni modelde konfor sınırlarını zorlamaya devam ediyor.

Madem öyle en güzellerine şöyle bir bakalım.

 • 1/8
  Lagoon Seventy 8

  Lagoon'a hızlı bir giriş yapan serinin amiral gemisi Seventy 8'in tasarımında VPLS, Nauta Design gibi dikkat çekici isimler var. 24 metre boy ve 11 metre enindeki katamaranın flybridge'i o kadar büyük ki jakuzi, geniş katlanabilir masa, güneşlenme minderleri bulunuyor. Yaklaşık 30 metrekarelik ön platform ise gerçek bir parti alanı. Tüm tekneden bağımsız olarak konumlandırılan tekne sahibi kamarasının da kendine özel bir beach club'ı bulunuyor. 

 • 2/8
  Leopard 51 Powercat

  Leopard Powercat serisinin amiral gemisi 51'in diğer modellere göre çok daha az yakıt tükettiği belirtiliyor. 15,54 metre boyundaki modelde zekice tasarlanmış iç mekanlar, hem rahat hem de konforlu alanlar sunuyor. Baş kokpite salondan doğrudan çıkış bulunuyor. Üç ya da dört kamara seçeneğinin yanında kaptan kamarası da yer alıyor. 7,64 metre genişliği sayesinde son derece geniş salon ve mutfağıyla dikkat çekiyor.

 • 3/8
  Bavaria Nautitech 47 Power

  14,23 metre boy ve 7,54 metre genişliğindeki Nautitech 47 Power'da camlar o kadar büyük ki salon  ve mutfak açık bir alanda gibi hissettiriyor. Üç ya da dört kamara seçeneğiyle tercih edilebiliyor. Kamaralarda, yatak hizasındaki camlar denizin güzelliğini içeriye taşıyor. Dışarıda havuzluğun yanı  sıra pruvada ve flybridge'de rahat oturma grupları bulunuyor. İndirilebilen yüzme platformu da son derece kullanışlı.

 • 4/8
  Fountaine Pajot MY 44

  Modelin iskele gövdesi tamamen tekne sahibine ayrılmış. Ancak istenirse bu gövdeye bir kamara daha eklenebiliyor. Bütün kamaralar deniz manzarasına ve kendi banyo tuvaletine sahip. 13,40 metre boyundaki  Fountaine Pajot MY 44'ün güvenli merdivenlerle çıkan flybridge'inin genişliği ise 21 metrekare. Pruvasında, katamaranlara özel file alan yerine geniş bir oturma grubu tercih edilmiş.

 • 5/8
  Nautitech 40 Open

  Sınıfındaki en geniş yaşam alanına sahip olduğu belirtiliyor. 11,98 metre boyundaki Nautitech 40 Open'ın, üzeri kapalı havuzluğu yağmurda ya da güneşte dahi açık havada korunaklı alan sağlıyor. Salondaki koltuğun biri harita masasına dönüştürülebiliyor. Üç kamara seçeneğinde iskele gövde tamamen tekne sahibine özel alan olarak tasarlanmış. İskele sancaktaki iki adet dümen alanıyla kullanım kolaylığı sunuyor.

 • 6/8
  Lagoon 42

  Lagoon’un 12,80 metre boy ve 7,70 metre enindeki bu yeni üyesi ait olduğu serinin özelliklerini taşırken yavaş değişimin de haberini veriyor. VPLP’ye ait tasarımı, performansı konusundaki
  şüpheleri ortadan kaldırıyor. Salon ve kokpitin aynı seviyede bulunması “yapısal devrim” olarak
  nitelendiriliyor. Öne alınan direği ve kendinden tramolalı cenovası kullanım kolaylığını da
  beraberinde getiriyor. Lagoon 42, üç ya da dört kamaralı olarak tercih edilebiliyor.

 • 7/8
  Fountaine Pajot Saona 47

  Üç, dört ve hatta mürettebatla birlikte beş kamaralı olarak tercih edilebiliyor 13,94 metre boyundaki Foundaine Pajot Saona 47. Havuzlukla birleşen mutfağı, ada tezgah alabilecek kadar geniş. Bu sayede bol bol depolama alanı bulunuyor. Kokpitteki barbeküsü, minderlerle donatılan 10 metrekarelik güneşlenme alanı da 7,7 metre genişliğindeki katamaranın keyif merkezleri.

 • 8/8
  Leopard 45

  13,72 metre boyundaki Leopard 45'in sadece serinin en iyi özelliklerini taşımakla kalmadığı yeni iç ve dış tasarımıyla da dikkat çektiği belirtiliyor. Serinin daha yuvarlak hatlı güverte tasarımı Leopard 45'te keskinleşiyor. 7,35 metre genişliğindeki modelde, kıç kokpitten baş kokpite kadar hardtop uzanıyor. Üç ya da dört kamaralı olarak tercih edilebiliyor. İçeriden erişimin olduğu baş taraftaki kokpitte modelin dikkat çekici özelliklerinden.