• Arama

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’un Göz Alıcı Makyajları

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’un NARS Cosmetics sponsorluğunda yapılan göz alıcı makyajlarını mercek altına aldık.

 • 1/4
  Raşit Bağzıbağlı

  Rashid by Raşit Bağzıbağlı’nın İlkbahar/Yaz 2019 için hazırlanan koleksiyonunda parıltılara yer verilirken makyajda da hafif ışıltılı bir görünüm hakimdi. Gözler bakır tonları ile ön plana çıkarıldı, yanaklarda ve dudaklarda ise natürel tonlar tercih edildi. Bu natürel görünüm ile her kadının kendi güzelliği kusursuz bir şekilde ön plana çıkarıldı.

 • 2/4
  Özlem Süer

  Hazırlanan yeni koleksiyonda doğadan ilham alınırken makyajda da natürel bir görünüm olmasına öncelik verildi. Gözlerde hafif bir dokunuş ile romantik bakışlar ön plana çıkarıldı, yanaklarda ve dudaklarda ise uçuk tonlar tercih edildi. Doğayı yeniden keşfederken bildiğimiz renklerin bilinmeyen ara tonlarından ilham alınarak hafif bir makyaj görünümü oluşturuldu.

 • 3/4
  Mehtap Elaidi

  Mehtap Elaidi’nin 1001 Gece Masalları’ndan esinlenen yeni koleksiyonu için çöl kızılı tonlarından ilham alınarak gözlerde kızıl bakırın hakim olduğu bir görünüm yaratıldı. Yanaklarda ise gün batımını anımsatan sıcak tonlar tercih edildi.

 • 4/4
  Tuba Ergin

  Distopya edebiyatındaki güçlü kadın görünümü yaratmak için koyu tonlar kullanılarak gözler ön plana çıkarıldı. Ten ve yanaklarda ise natürel tonlar tercih edilerek asıl odak noktası göz makyajında kaldı. Dudaklarda ise nude tonlar kullanılarak tenle bir bütünlük sağlandı.