• Arama

Milano Moda Haftası 2019 İlkbahar/Yaz Trendleri

Moschino’nun Pop Art’ından Fendi’nin lüks sportizmine, Prada’nın retro tasarımlarından Missoni’nin 65. yıl dönümüne kadar Milano Moda Haftası, birbirinden renkli defilelere sahne oldu. Monica Belluci ve Eva Herzigova’nın damga vurduğu Dolce & Gabbana ise hafızalardan silinmeyecek anlar yaşattı. Milona’da hafta boyunca gerçekleşen bu defileler, önümüzdeki sezonun stil kodlarını oluşturmaya başladı. Londra’da başlayan file akımı Milano’da da devam ederken puantiyeler bir kez daha başrolü oynadı.

 • 1/7
  Abartılı Süsler

  Parlak detaylar, aplikler ve karmaşık nakışlar, İtalyan tasarımcılar tarafından unutulmuş değil. Milano’daki birçok defilede görülen süsler, farklı farklı tasarımlarda hayat buldu. Dolce & Gabbana’nın parlak tasarımları, Max Mara’nın fırfırları ve Versace’nin tütü üzerine işlediği simli çiçekler, bunun en güzel örnekleriydi.

 • 2/7
  File Zamanı

  Londra Moda Haftası’nda ilk kez karşımıza çıkan file trendi, Milano’da da etkisini gösteriyor. İki moda haftasını da domine eden bu fileler, 2019 İlkbahar/Yaz modasına ismini şimdiden yazdırıyor. Upuzun elbiselerde, şapkalarda, bluzlerde ve çantalarda kendini gösteren fileler, artık sadece plaj kıyafeti olmaktan çok daha fazlası 

 • 3/7
  Zarafet Timsali Pasteller

  Tek bir renkle şık olma şansınız varsa bu ancak pastel bir renkle olabilir. Londra Moda Haftası’nda da trend listesine adını yazdıran pasteller, Milano’da da hakimiyetini sürdürüyor. Yeni sezonun en büyük trendlerinden biri olacağının sinyallerini, iki moda haftasındaki hakimiyetiyle veren bu rengi şimdiden benimsemenizde fayda var.

 • 4/7
  Fantastik Plastikler

  Bir gün ipek montların yerini plastiklerin alabileceği aklınıza gelir miydi? Modanın sürekli kendini geliştirmesi ve yenilemesiyle ortaya çıkardığı plastik (PVC) tasarımlar, bir trend akımı haline geldi. Öyle ki son birkaç sezondur podyumlarda inmeyen bu akım için belki de Chanel’e teşekkür etmeliyiz. 

 • 5/7
  Nokta Atışı

  Bir kadına anında farklı bir cazibe kazandıran puantiyeleri, yeni sezonda da görmek pek şaşırtıcı değil. Dolce & Gabbana’nın Monica Belluci’ye giydirdiği puanları, Girogio Armani renklendirmiş, Moschino ise elbisesinin üzerine dikmiş. 2019 İlkbahar/Yaz sezonunda farklı farklı göreceğimiz bu noktalar için sizin tercihiniz hangisi?

 • 6/7
  Emprime ve Daha Fazlası

  Kumaş üzerinde, değişik renkte boya kullanılarak zemin ve desen basma işlemi olan emprime, yeni sezona göz kırpıyor. Özellikle de Jeremy Scott’un son Moschino defilesi için bu trendi doğurdu demek yanlış olmaz…Zira tüm defilesi baştan aşağı adeta bir keçeli kalemle boyanmış gibi görünen tasarımlarla kaplıydı. 80’lerin couture tasarımlarına gönderme yapan bu baskılar, bir çiçek, bir çizgi veya bir resim olabilir. Siz en iyisi yeni sezon için bunlardan bir tane mutlaka edinin.

 • 7/7
  Hayvanlar Alemi

  Hayvan desenleri hayatımıza yeni siyah olarak mı giriyor? Milano’daki tasarımcılar kesinlikle bunu yapmaya kararlı. Zebradan yılan derisine mutlaka hayvan desenlerine yer veren tasarımcılar, birbirinden farklı tasarımlarla karşımıza çıktı. Vahşi hayvanlar kadar papağan, horoz ve ördek gibi hayvanları da işleyerek adeta bir hayvanlar alemi yarattılar.