• Arama

Pantone 2019 İlkbahar/Yaz Modası Renk Trendleri

Dünya renk otoritesi Pantone, 2019 İlkbahar/Yaz modasına damga vuracak renk trendlerini açıkladı. Güneşli günlerde görmeye alışık olduğumuz canlı renklerden yana zengin olan palette, kışın görmeye alışık olduğumuz tonlar da etkisini gösterdi. Yeni sezonda sokaklarda bolca göreceğiniz bu renklere siz şimdiden hazırlıklı olun!

  Pantone 2019 İlkbahar/Yaz Popüler Renk Paleti

 • 1/18
  Portakal Kırmızısı (PANTONE 17-1564 Fiesta)

  Pantone renk kitapçığına göre ¨şenlik¨ anlamına gelen Fiesta, heyecan verici ve oldukça sıcak bir renk. Saf enerji ve tutkuyla özdeşlemiş olarak tanımlanan bu rengin anlamı, festivallerin vazgeçilmezi olmasından geliyor. Yaz aylarına oldukça yakışan bu portakal kırmızısı; enerjinin, tutkunun ve coşkunun rengi.

 • 2/18
  Derin Kırmızı (PANTONE 19-1862 Jester Red)

  Kırmızının, kendine derinlik ve yoğunluk kattığı haliyle karşımıza çıkan Jester Red, kırmızıya daha profesyonel bir hava katıyor. Bahar sezonunda umulmadık olarak karşımıza çıkan bu renklerden biri olan kırmızının bu tonu, elegans yapısıyla davetkar bir havaya sahip. Kırmızının sıcak havalara yakışacak açık bir tonu da olsa, derin olanı önümüzdeki sezon tercih ediliyor.

 • 3/18
  Zerdeçal Turuncusu (PANTONE 15-1264 Turmeric)

  Turmeric, palete keskinlik kazandıran canlı bir turuncu. Adını, oldukça faydalı bir baharat olan zerdeçaldan alır. Bahar ayları bu canlı renk Turmeric ile oldukça iyi geçinir. İlkbahar/Yaz ayları da baharatın bu sağlıklı yapısını izleyerek, renklere yeni bir soluk getiriyor. 2019 ilkbaharının hem modasına hem de yemeklerinde oldukça fazla göreceğiniz bu turuncuyla barışmanızın tam zamanı.

 • 4/18
  Altın Sarısı (PANTONE 15-0960 Mango Mojito)

  Sarı-turuncu renk ailesinden biri olan Mango Mojito, tasarımlara insanın içini açan bir sıcaklık getiriyor. Pantone’nin güneşten rol çalan bu renk tonu, gündüzden geceye her kombin için ideal.

 • 5/18
  Pembe Tavuskuşu (PANTONE 18-2045 Pink Peacock)

  2019 İlkbahar/Yaz renk trendleri, Pink Peacock ile kırmızının pembe tonlarına dönüyor. Genel olarak pembe rengi, Pantone’nin popüler renk paletlerinde en az bir tonuyla beraber görünür. Bu kez de bizi şaşırtmayarak birkaç tonu da beraberinde getiren Pink Peacock, içlerinde en canlı olanı.

 • 6/18
  Canlı Mercan (PANTONE 16-1546 Living Coral)

  Hoş ve canlı bir renk olan Living Coral, hemen benimseyeceğiniz tatlı bir yaz rengi. Prada ve Zac Posen defilelerinin yanında Dion Lee ve Jeremy Scott’ta da oldukça fazla tonlarının görüldüğü mercan rengi, diğer turuncu tonlarının yanında 2019 için oldukça iddialı geliyor.

 • 7/18
  Sevimli Lila (PANTONE 14-2808 Sweet Lilac)

  Lavanta rengine çekici pembeliğin nüfus ettiği Sweet Lilac, mutlu bahar günlerine sevimli bir yumuşaklık katıyor. Masumiyeti simgeleyen bu renk, kadınların yaz aylarındaki vazgeçilmezlerinden. Jeremy Scott gibi deri ceketlerde Valentino veya Moschino gibi elbiselerde rahatça kullanabilirsiniz.

 • 8/18
  Hardal Sarısı (PANTONE 13-0850 Aspen Gold)

  Sıcaklık ve zarafetin renklerinden biri olan sarı, hardala çalan tonu Aspen Goldişe trend listesine girdi. Sadeliği ve neşeyi çağrıştıran bu renk, kodlarını güneşten aldığı için İlkbahar/Yaz sezonuna en çok uyanlardan biri.

 • 9/18
  Biber Yeşili (PANTONE 17-0542 Pepper Stem)

  Doğanın sağlıklı ve bir o kadar da lezzetli sebzelerinden biri olan yeşil biberler, 2019 İlkbahar/Yaz renk trendlerine Pepper Stem olarak damgasını vuruyor. Pantone’nin diğer renkleri kadar canlı olmasa da güneşli günlerle oldukça uyum sağlayacak bu renk, kıyafetlerinize şıklık kazandırıyor.

 • 10/18
  Prenses Mavi (PANTONE 19-4150 Princess Blue)

  Kraliyetin görkemli ışığını yansıtan saks mavisi, Pantone listesine Princess Blueolarak girdi. Klas ve asil olmanın altın kurallarından birini oluşturan bu koyu mavi tonu, size içsel olarak Meghan Markle’ı çağrıştırmaktan geri kalmıyor. İlkbahar/Yaz döneminde kraliyet mensubu gibi görünmenizi sağlayacak bu rengi, mutlaka deneyin.

 • 11/18
  Karamel (PANTONE 18-1031 Toffee)

  Çoğu insan tarafından oldukça sevilen karamel, kahverenginin en sevilen tonlarından biri olarak trend listesine adını yazdırıyor. Çikolata ve kahve kombinasyonu ile ortaya çıkarak Pantone’ye Toffeeolarak giren bu renk, içinde çok fazla anlam barındırıyor. Güçlü bir tarz yaratmak için beyaz ve siyahla giymeyi ihmal etmeyin.

 • 12/18
  Teraryum Yosunu (PANTONE 18-0416 Terrarium Moss)

  Pantone renk trendlerinde doğayı yansıtan üçüncü renk olarak karşımıza çıkan Terrarium Moss, yosun yeşili tonunu yansıtıyor. Pepper Stem’in derinlik kazanan versiyonu olarak hayatımıza girmeye hazırlanan bu renk, eskiden oldukça popüler olan asker yeşilini de andırıyor. Yeni sezonda fark yaratmak için mutlaka deneyin.

 • 13/18
  Gül Rengi (PANTONE 15-1619 Pressed Rose)

  Diğer renklerin yanında sanki daha terbiyeli gibi duran Pressed Rose, romantizmi simgeliyor. Tüm Pantone renk trendlerinin içinde sarı ve pembenin iki tonu diğerlerinden kolayca ayrılıyor. Bunlardan biri de hiç şüphesiz ki Presses Rose. Sevimli lilaya rakip olarak düşünülen bu renk, pastel renklerinin ne kadar cool göründüğünü bir kez daha gözler önüne seriyor.

 • 14/18
  Limon Sarısı (PANTONE 12-0742 Lemon Verbena)

  Diğer renk trendlerinden biri olan Aspen Gold’un daha canlı tonu olan Lemon Verbena, sarıya neon dokunuşlarının eklenmiş hali. Özellikle Londra Moda Haftası’nı domine eden bu renk, gençler için ideal. Ayrıca canlı ve neşeli görünümüyle de hemen dikkat çekmenizi sağlıyor.

 • Pantone 2019 İlkbahar/Yaz Natural Renk Paleti

 • 15/18
  Ten Rengi (PANTONE 13-0919 Soybean)

  Rengini tenden alan Soybean, zarif görünmenin en güzel yolu. Parlak renklerle dahi mükemmel bir uyum sağlayan, 2019’un çok yönlü renklerinden biri olan bu tona tüm sezon kendinizi emanet edebilirsiniz. Chanel gibi sahile taşıyabilir ya da Tom Ford gibi gece tercih edebilirsiniz.

 • 16/18
  Gece Karanlığı (PANTONE 19-3810 Eclipse)

  Gece yarısında gökyüzünün koyu maviliğini yansıtan Eclipse, hem ciddi hem de gizemli bir renk. Bakıldığında oldukça kış rengi olarak düşünülen bu koyu lacivert tonu, 2019 İlkbahar/Yaz sezonuna da oldukça yakışacak.

 • 17/18
  Ekru (PANTONE 11-0106 Sweet Corn)

  Moda severler için beyazın daha cool bir versiyonu olarak düşünülen Sweet Corn, tereyağını da andırıyor. Sezon boyunca giymekten bıkmayacağınız renklerin en başında gelecek olan bu ton, en cazip haliyle karşımıza çıkıyor.

 • 18/18
  Sert Kahverengi (PANTONE 19-0805 Brown Granite)

  Güçlü bir toprak olan Brown Granite, otantik ve oldukça zamansız bir renk. Tüm zamanların en klasik renklerinden olan bu tonu, kış mevsiminde görmeye alışkın olsak da yaz için de buna alışmaya başlayacağız.