• Arama

Fransa’nın En Güzel 5 Kasabası

Fransa’nın farklı bölgelerinde yer alan büyüleyici özelliklere sahip kasabaları inceledik.

 • 1/5
  Dordogne

  Fransa’nın güneybatısında yer alan Dordogne hem tarihi hem de yemek kültürü ile oldukça büyüleyici bir yer. Bu romantik kasaba orta çağlardan kalma birbirinden büyüleyici La Roque-Gageac gibi şatolarla dolu. Çarşamba ve Cumartesi günleri şehrin pazarını gezip lokal tadları tatmak ise öncelikleriniz arasında yer almalı. Bölgenin özellikle ördeği, kaz ciğeri,”cabcau” denen keçi peyniri ve siyah trüf mantarı oldukça ünlü. Bu tatları tamamlayan oldukça geniş lokal şarap çeşitlerini de unutmamak gerek. Lot nehrinin içinden geçtiği kasabada tekne gezileri yapabilirsiniz. 

 • 2/5
  Etretat

  Claude Monet’nin tablolarını süsleyen Etretat, Normandiya kıyılarında bulunuyor. Falaise Aval olarak adlandırılan yüksek uçurumlarda yer alan doğal kemerleri ve beyaz kumları ile ünlü olan kasaba özellikle günübirlik turistlerin favori destinasyonlarından biri. İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma olan patika da yürüyüş yaparak bu doğal manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Tepede yer alan Notre Dame de la Garde şapeli de içinde ki müzesi ile gezilecek yerlere bir alternatif.

 • 3/5
  Annecy

  Fransa’nın güneydoğusunda Alpler’in ortasında yer alan Annecy kanallardan oluşan bir kasaba. Alpler ile çevrili olan Annecy Gölü ise özellikle yaz aylarında kristal mavi sularıyla turistleri kendine çekiyor. Su kayağı, kano ve paddle gibi su sporları destinsyonun olmazsa olmaz aktivitelerinin başında yer alıyor. Eğer daha sakin bir tatil geçirmek istiyorsanız şehrin kanallarında bir bot turuna katılabilir, şehrin en önemli simgesinden olan Palais de l’Isle’yi gezebilir ya da Fransa’nın en iyi pazarı olarak adlandırılan lokal pazarda Raclette peynirinin tadına doyabilirsiniz. 

 • 4/5
  Saint Jean Cap-Ferrat

  Lokallerin bölgenin mücevheri olarak adlandırdığı Cap Ferrat Cote d’Azur’un zenginliğine ve görkemine sahip olmasına rağmen komşuları kadar göz önüne çıkmış bir kasaba değil. İtalya, Fransa ve Monako tarafından ortak korunan Pelagos Sığınağı’ndan Akdeniz’in muhteşem sularında dalış yapmak ve açıklardaki yunus sürülerini izlemeniz mümkün. Four Seasons Cap Ferrat ya da Hotel Bagatelle ise bölgenin görkemine uygun konaklama alternatifleri arasında yer alıyor. Kasabadayken gezmeniz gereken en önemli yer ise ünlü aile Rothschild’in villaları ve hektarlarca büyüklükteki bahçeleri.

 • 5/5
  Biarritz

  Kral Napolyon karısı için burada bir saray inşaa ettirdiğinden beri Avrupa kraliyetlerinin vazgeçilmezi haline gelen Biarritz, Fransa’nın Atlantik kıyısında yer alıyor. Kasaba aynı zamanda surf tutkunları için de Avrupa’nın 1 numaraları destinasyonu. Eğer Kraliçe Victoria ile aynı otelde kalmış olmak isterseniz Hotel du Palais tam size göre. Kasabanın çeşitli ve ödüllü yapılarını gezmek ve sayısız plajında güneşin keyfini çıkarıp surf yapanları izlemek mümkün.