• Arama

Balayı İçin En Romantik Tatil Destinasyonları

Hindistan’ın göllerle kaplı şehrinden tropikal ada ülkesi Seyşeller’e uzanan en romantik balayı destinasyonlarını sizin için inceledik.

 • 1/5
  Chiang Mai, Tayland

  Plajları, yemekleri ve samimi insanları sayesinde Tayland, uzun zamandır en çok tercih edilen balayı destinasyonlarından biridir. Himalaya dağı eteklerinde yer alan Chiang Mai ise Tayland’ın en çekici bölgelerinden biri ve Kuzey Tayland bölgesinin de en büyük şehridir. Etrafı dağlarla çevrili yemyeşil bir ova üzerine kurulmuş olan şehir, romantik ortamlarıyla balayı çiftlerinin en çok tercih ettiği yerlerden biridir. Chiang Mai denince akla gelen ilk otel olan The Dhara Dhevi ise, efsanevi binası ve romantik atmosferiyle çiftlerin gözdesi. Mükemmel bir balayı tatili için henüz bir planınız yoksa, The Dhara Dhevi Otel’ini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

 • 2/5
  Udaipur, Hindistan

  Doğunun Venedik’i olarak anılan Udaipur’un göllerle kaplı olması, daha önce tanık olamayacağınız manzaralar sunuyor. Şehir sokaklarının duvar resimleriyle süslü olduğu bu Hindistan’ın en romantik şehri, balayı için mükemmel bir alternatif. 1362 yılında yapılmış olan suni gölün üzerindeki adalardan birinde konumlanan Lake Palace Sarayı, şimdilerde otele dönüşmüş durumda. Dünyanın en romantik oteli olarak bilinen bu saray, Hindistan’ın eşsiz atmosferiyle de bir araya gelince balayında eşsiz anlar yaşamanızı kaçınılmaz kılıyor.

 • 3/5
  Bali, Endonezya

  Geleneksel Budist tapınaklarından ikonik çeltik pilavına; volkanik sıradağları ve cennet gibi kumsallarıyla Bali, bütün romantizm ve ihtişamını ortaya seriyor. Durum böyle olunca da bu romantik şehir, yüzyıllardır balayı destinasyonları arasındaki popüleritesini koruyor. Dünyanın ilk yedi yıldızlı butik oteli olan Hanging Gardens of Bali ise, muhteşem atmosferi ve romantik ortamlarıyla balayı çiftlerinin vazgeçilmezleri arasında. Mumlar eşliğinde havuza girebileceğiniz ve yeşilin her tonuyla büyülenebileceğiniz otelde, muhteşem anılar biriktirebilmeniz mümkün.

 • 4/5
  Playa Del Carmen, Meksika

  Butik otellerinin çokluğuyla bilinen Playa Del Carmen, masmavi okyanusun kenarına kurulmuş, şirin ve sıcacık bir tatil kasabası. Şehrin en canlı ve hareketli caddesi olan 5th Avenue’de, dünya mutfağını keşfedebilir, taze kahve çekirdeklerinin mis gibi koktuğu kahvecileri deneyimleyebilir ve rengarenk hediyelik eşya dükkanlarından alışveriş yapabilirsiniz. Playa Del Carmen’in hemen dışında bulunan Banyan Tree Mayakoba, beyaz kum sahilden ve turkuaz sudan sadece bir kaç adım uzaklıklaktaki odalarında, engin bir okyanus manzarasını balayı çiftlerinin huzuruna sunuyor. Otelin bu eşsiz atmosferi, burayı tercih etmek için başlı başına sebep oluşturuyor.

 • 5/5
  North Island, Seyşeller

  Seyşeller, 116 adasıyla Hint Okyanusu’nda yer alan bir ada ülkesi. Beyaz kumu, upuzun palmiye ağaçları ve yemyeşil ormanıyla benzersiz deneyimler sunan Seyşeller, romantizmi doruklarda yaşamanın tam yeri. Adada tercih edebileceğiniz otellerin en romantiği olan North Island ise, 11 villasıyla unutulmaz deneyimlerle; dalış, bisiklet, kano ve yürüyüş turları gibi aktiviteler de sunarak balayınızı en güzel şekilde geçirmeniz için mükemmel bir fırsat.