• Arama

Son zamanlarda Dünyanın geldiği noktada, tüketimin aşırılığı ve küresel ısınmanın etkileri her geçen gün kendini biraz daha gösteriyor. Bu da herkesin sürdürülebilir bir yaşam için kolları sıvamasına neden oldu. İlk olarak 1972 yılında Birleşmiş Milletler İnsan Çevresi Konferansı’nda kabul edilen bir bildirge ile çevreyi koruma üzerine yaptırımlar uygulanmaya başlandı. 

Sürdürülebilir yaşamı tehdit eden unsurlara baktığımızda, bunun en büyük faktörünün insan kaynaklı olduğunu söylemek mümkün. Fabrikaların çevreye verdiği zararlar, teknolojinin hızla gelişmesi, hazır giyim sektörünün devleşmesi ve insanların bilinçsizliği, dünyayı gittikçe zor bir duruma sokmaya başladı. Bunun sonucunda nihayet, uzun bir süredir markalar da ¨sürdürülebilirliği¨ esas alarak kendilerini geliştirmeye başladı.

Moda sektöründe birçok marka sürdürülebilir moda markası olarak hayata geçerken bazıları ise sürdürülebilir koleksiyonlar çıkararak bir şekilde dünyayı koruyor. Yıllardır kullandığı kimyasallar ve plastik paketleriyle birçok çevre kirliliğine yol açan güzellik markalarının içinde de artık çevre dostu kozmetik markası bulmak mümkün. Dünyamızı ve özellikle de havayı en çok kirletenlerden otomobiller, emisyonu azaltarak ve hibrit desteğiyle geliştirdiği teknolojilerle çevre dostu otomobiller olarak karşımızda. 

Her şeyin yanında ¨ben bireysel olarak ne yapabilirim¨ diye düşünürseniz, Seyahatlerinizde seçeceğiniz çevre dostu otellerden beslenmenize kadar sürdürülebilir bir günlük yaşam için birçok şey mümkün! Siz yeter ki doğayı korumak isteyin.