• Arama

Well-Being:

Beden, zihin ve ruhun aynı anda sağlıklı çalışması, yaşam kalitenizi artırmakla beraber; daha enerjik, daha huzurlu ve daha sağlıklı bir hayatı çağırıyor. Bu fiziksel, zihinsel ve ruhsal dengenin adı ise Bütünsel Sağlık yani Well-Being. Gün içerisinde enerjinizi yükseltmenin yolları, stresi azaltmanın püf noktaları ve en önemlisi de anda kalmayı Well Being ile öğrenmeniz mümkün.

Yoga  pilates, kardiyo gibi çeşitli egzersizler sayesinde ruhunuza özellikle de bedeninize iyi gelecek birçok yöntemi keşfetmekle birlikte egzersiz sırasında vücudunuza ve nefesinize odaklanarak, zihninize tam olması gerektiği yerde yani şu anda kalmanızı öğretici hayati kuralları takip edin.

Well-Being yaşam tarzı ile beslenme düzeninizi baştan yaratabilir, sağlıklı besinleri inceleyip, sağlıklı kilo verme ve zayıflama yöntemlerine kolayca ulaşabilirsiniz. Bununla beraber egzersiz öncesi ve sonrasında yenilmesi gereken besinler, su içme alışkanlığını rutin haline getirmenin yolları ve bağışıklığı güçlendiren yiyeceklerle yaşam kalitenizi artırabilirsiniz. Malum yoğun şehir hayatında birçok şeyi aynı anda yapmak zorunda kalabilirsiniz. Böyle durumlarda Well-Being konusu hakkında öğreneceğiniz çoğu şey sayesinde konsantrasyon bozukluğuna karşı  konsantrasyonunuzu arttıracak alternatif fikirleri keşfedin. Tabii bununla birlikte sağlıklı yaşamın en önemli yollardan biri de uyku. Uykusuzluk için öneriler, uyku kalitenizi artırmanın yolları ve daha bunun gibi birçok şeyi Well-Being konusu altında bulabilirsiniz. Gün içinde düşündükleriniz, yediğiniz yemekler ya da davranış şekilleriniz, uyku kalitenizi oldukça etkiliyor. Nefes egzersizleri yapmak, odanızın dekorasyonunu değiştirmek, kafeini azaltmak gibi izleyeceğiniz birkaç adım ile daha rahat bir uykunun kapılarını aralamak çok daha kolay. İyi yaşam felsefini takip ederek zaten kendinize çok büyük bir iyilik yapıyorsunuz ancak senede birkaç kez wellness otellerine giderek mükemmel bir iyileşme tatili ile kendinize harika bir ödül vermek ister misiniz? Tatil ve sağlıklı yaşamı birleştiren otellerin en iyilerini keşfederek, yoğun şehir hayatınıza bir ara verebilirsiniz. 

OGGUSTO Well-Being’i takip ederek her sene değişen sağlıklı yaşam trendlerinden de haberdar olabilir, hangi beslenme şekilleri ya da hangi egzersiz türleri dünyada oldukça popüler, bu gibi yeniliklerle tanışabilirsiniz.